Úvod Služby Fotogalerie Ceník Kontakty

Nabízené služby
 
        koupání
       
fénování
        
rozčesávání
        
trimování
        
stříhání
        
stříhání drápků
        
čištění uší a depilace ušních chloupků
        
odstraňování klíšťat

 Koupání - vykoupání psa před samotnou úpravou je velice důležité. Pro koupání  používám velice kvalitní šampóny českých i zahraničních značek (Bea, Bio-Groom) speciálně určetné pro psy. Šampon je vybírán podle struktury srsti a zdravotního stavu pejska.

 Fénování - před  fénováním se pes nejdříve vysuší ručníkem a poté se provádí  fénování. V salonu používám fén s chladnějším vzduchem. Během fénovaní se srst průběžně pročesává, aby se narovnala a byla dobře připravená pro další úpravu.

Rozčesání - rozčesání psa se provádí jak před koupáním, kdy se pes zbavuje hrubých nečistot usazených v srsti, tak i po koupání, kdy se srst perfektně rozčeše. Dobře rozčesaný pes je totiž základ pro další úpravu. Salon provádí i rozčesávání dlouho nečesané a zanedbané srsti.

Trimování - trimování znamená vytrhávání staré odumřelé srsti. Tato úprava psa samozřejmě nebolí, ale je naopak velice prospěšná. Pes se tak zbaví staré srsti a dá se prostor pro růst nové. Srst, která se pravidelně trimuje, je tvrdá a odolná vůči špatnému počasí, je hustá, správně vybarvená a je nenáročná na další údržbu ze strany majitele. Trimováním se upravují psi, kteří mají podsadu - zejména teriéři, knírači, ale i kokršpanělé a hrubosrstí jezevčíci. V salonu si můžete objednat trimování bez použití trimovacího nože, jen pomocí prstů. Tento způsob je šetrnější k srsti psa a celé trimování je důkladnější, protože v srsti nezůstávají zbytky staré srsti.

Stříhání - úprava srsti stříháním se provádí u plemen s jemnou srstí bez podsady, jako jsou zejména pudlové a bišonci.

Holení el. strojkem - holení el. strojkem je časově nenáročné, takže pes je rychle a kvalitně ostříhán na určitou předem stanovenou délku srsti.

Stříhání drápků - provádí se speciálními kleštěmi, které drápek zkátí a neroztřepí. Pravidelné zkracování je také velice důležité pro zdraví pejska. Dlouho nekrácené drápky mohou zarůstat nebo se mohou projevit  na špatném pohybu psa.

Depilace ušních chloupků - znamená vytrhávání jemných chloupků z uší, kde by se jinak  zachytávaly nečistoty a mohly by způsobit různé záněty nebo jiná onemocnění uší.

Čištění uší - pro čištění uší používám speciální roztok k tomu určený.

Odstranění klíštěte - k odstranění klíštěte se používá speciální pinzeta, která zamezí kontaktu s lidskou kůží. Místo po klíštěti se ihned vydesinfikuje, aby se snížilo riziko infekce některou z nemocí, které klíšťata přenášejí.

Majitel psa může být při úpravě přítomen, ale samozřejmě není problém u nás pejska nechat a vyzvednout si ho až po úpravě. V případě bojácných nebo agresivních psů je přítomnost majitele nutností.Než k nám přijdete
 
Salon PeGas má otevřeno pondělí až středa od 17 - 20 hodin, v pátek od 8 - 16 hodin a  v sobotu, neděli a o svátcích na vyžádání. Před každou návštěnou je nutné se předem telefonicky objednat. Tato telefonická domluva je pro mě velice důležitá neboť se mohu s majitelem psa předem dohodnout na jeho přáních a představách a upřesnit si některé důležité informace:

 plemeno upravovaného psa
 jaké služby si bude zákazník přát
 zda si majitel bude přát kompletní péči i s koupáním - tato informace je nejdůležitější, neboť srst psa při stříhání musí být vždy čistá a rozčesaná. Pokud by majitel odmítl koupání v salonu, musí si psa vykoupat a vysučit doma sám. V případě, že by pes přišel na úpravu špinavý a nevykoupaný, mohla bych jeho úpravu odmítnout z důvodu velkého opotřebení nůžek nebo strojku. Toto pravidlo neplatí při úpravě srsti trimováním - trimování psa nevyžaduje koupání před úpravou.
 zda se nejedná o agrasivního nebo naopak bojácného psa, háravou fenu nebo psa po lékařském zákroku, který vylučuje některou ze služeb
 zda už byl pes někdy profesionálně upraven
 zda pes nemá parazity - jako například blechy apod.